Czym powinien wyróżniać się ubranie kamuflujące?

W poprzedniej publikacji zapoznawaliśmy was z tematem jak wybrać właściwy proch do swojej broni.  Dzisiaj przyjrzymy się ubraniom kamuflującym.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia fanów ASG, myśliwych, a także szeroko rozumianych entuzjastów militarnych, są ubrania kamuflujące. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyspecjalizowana odzież, której głównym celem jest skuteczne, zamaskowanie sylwetki osoby noszącej w jej otoczeniu. W danych okolicznościach, są one niezwykle użyteczne i poręczne, z pewnością dając przewagę nad przeciwnikiem – należy jednak wiedzieć, jaki egzemplarz spisze się najlepiej. Musi pamiętać także o konserwacji odzieży ponieważ, im lepszy preparat tym nasze ubranie będzie wytrzymalsze. W tym pomoże wam impregnat do odzieży. Wybór odpowiedniego egzemplarza jest tu kluczowy – musi być on zatem dobrze przemyślany.

Przykładowe ubrania kamuflujące:

Ubrania kamuflujące – jakie są ich najważniejsze cechy

Standardowe ubrania kamuflujące występują w różnych wariantach. Niektóre egzemplarze składają się na zwykłą odzież w wojskowe moro, czasem z kilkoma usprawnieniami, jak choćby brak błyszczących elementów, jak metalowe spinki czy guziki (np: plecak wojskowy albo spodnie myśliwskie). Bardziej zaawansowane modele posiadają szersze modyfikacje, często naśladując lokalną roślinność. Oprócz samego maskowania, ubrania kamuflujące muszą oferować niezbędny komfort i swobodę, które pozwolą na szybką zmianę pozycji. Poza tym, to niezwykle ważne, aby nadawały się one do użytkowania w różnych temperaturach, mile widziana jest także możliwość regulacji i odpinania elementów maskujących, aby móc sprawnie przystosować je do swoich aktualnych potrzeb. Jednymi z komfortowych ubrań są kurtki hardshell i koszulki adler.

Więcej na ten temat dowiecie z tego materiału:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *